Teamviewer8 ne prihvata konekcije

Imam teamviewer 8 na opensuse 12.2 i uspjesno se kacim na bilo koji racunar. Medjutim na moj racunar niko ne moze da se nakaci. Pokusao sam i sa gasenjem firewall-a ali je isto. Pise connecting i tako stoji. Na google-u nisam nista nasao.

koja je verzija clienta na tvom racunaru? Ja sam imao problem kada je sa jedne strane verzija 8 a sa druge 7.

Probaj pokrenuti Wireshark i vidjeti sta se desava sa paketima kada iniciras konekciju.

Zar ima TeamViewer 8 za Linux?

Ima: http://www.teamviewer.com/de/download/linux.aspx

Da ima, ali to nesto ide kroz wine, ne znam ni ja kako. Verzije su 8 na svim racunarima.

Sta da trazim u wireshark-u? Vidim udp pakete da se salju sa tog racunara sa koga hocu da se povezem i nista neobicno. Ne vidim da je nesto dropovano ili slicno.

[quote=boby]Da ima, ali to nesto ide kroz wine, ne znam ni ja kako. Verzije su 8 na svim racunarima.

Sta da trazim u wireshark-u? Vidim udp pakete da se salju sa tog racunara sa koga hocu da se povezem i nista neobicno. Ne vidim da je nesto dropovano ili slicno.[/quote]

pa jel ti teamviewer napisao da je connected?

[quote=boby]Da ima, ali to nesto ide kroz wine, ne znam ni ja kako. Verzije su 8 na svim racunarima.

Sta da trazim u wireshark-u? Vidim udp pakete da se salju sa tog racunara sa koga hocu da se povezem i nista neobicno. Ne vidim da je nesto dropovano ili slicno.[/quote]

A da probas sa native linux verzijom clienta? Ne znam kako to hoda sa wine-om. Jel ranije radilo?

[quote=Amar][quote=boby]Da ima, ali to nesto ide kroz wine, ne znam ni ja kako. Verzije su 8 na svim racunarima.

Sta da trazim u wireshark-u? Vidim udp pakete da se salju sa tog racunara sa koga hocu da se povezem i nista neobicno. Ne vidim da je nesto dropovano ili slicno.[/quote]

A da probas sa native linux verzijom clienta? Ne znam kako to hoda sa wine-om. Jel ranije radilo?[/quote]

native je ustvari teamviewer sa embedanim wineom

A da fqt probas 7 ? :smiley:

E jbg. Native je ta valjda sa wine-om.
@Nidla: ne nije konektovan.

Pa ako stavim 7 onda nece moci nikako.

[quote=boby]E jbg. Native je ta valjda sa wine-om.
@Nidla: ne nije konektovan.

Pa ako stavim 7 onda nece moci nikako.[/quote]

kako je podesen teamviewer udp, tcp?
Pristupas preko teamviewr servera ili lan?
Vidis li ip adresu ili id ?
iptables -F, iptables -F -t nat

na linuxu pici uvijek pod wine, prebaci na tcp tj iskljuci udp, telnet remotehost 2645
Podesi withe list ubaci id odnosno ip adresu hosta kojem dozvoljavas pristup
Podesi dobar password, iskljuci minimalni password
Podesi da samo lan ima pristup teamviwer serveru thj tom hostu na kojeg hoces

imas log od temaviewera sta on kaze?

P.S Teamviewer je komercijalni program i skeniraju ako se ide preko teamviwer server koliko se koristi instalacija koristi i znaju zabraniti komunikaciju izmedju hostova
Ako koristis u standardnoj konfiguraciji svi podatci idu preko njihovog servera

To je preduslov ako ne ides drito.

Bio je udp zakacen pa sam iskljucio.

Pa nisam ulogovan na server ako na to mislis. A zakacio sam i ono incoming lan conection na accept

Gdje? Preko ID-a pristupam

Uradio

?

Nemam whitelist, samo blacklist

Jesam, 8 znakova

Gdje ovo?

Potrazicu

Da se ne pravim plaho pametan… al’ ko ti prevodi taj ID u IP adresu drugog korisnika ako nisi “skacen na server”

[quote=Bo][quote]
Pa nisam ulogovan na server ako na to mislis. A zakacio sam i ono incoming lan conection na accept
die7 napisao/la:
Vidis li ip adresu ili id ?
Gdje? Preko ID-a pristupam
[/quote]

Da se ne pravim plaho pametan… al’ ko ti prevodi taj ID u IP adresu drugog korisnika ako nisi “skacen na server”[/quote]

Ja sam napisao da nisam unosio login podatke za server, a ako to ne znaci da nisam ulogovan, onda ok jesam. Kako da se odlogujem?

by default (kao sto rece di7)

ti unosis ID i pass za remote assistance. TV se povezuje na server aVtomaCki i trazi korisnika koji ima navedeni id, te onda vraca TV-u podatke kako bi se ostvarila konekcija.

Znaci cim pokrenes TV ti si konektovan na njihov server.

Probao sam i sa ubuntu-a da se povezem i sa androida, ali ista stvar, vrti connection i tako stoji. Sa androida na taj ubuntu sam se nakacio bez problema. Dakle problem je nesto konkretno na mom susetu. Jer na ubuntu-u i na androidu nisam nista stimao, a radilo je od prve.

Kada sam instalirao novi sistem, i nisam pokretao wine (nijednom), uspio sam se nakaciti na svoju masinu! Islo je ono configuring wine kao na postu http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=7142, i konekcija je prosla tj. trazilo je password. Svaki sledeci put nije prolazilo. Dakle problem je nesto kod wine-a. Ima li neko ideju?