TVOut

Za grafičku katricu NVidia GeForce2 MX400 TVOut pokušavam da podesim TV izlaz (sa nvtv imam problema), tako da mi budu aktivni i monitor i TV istovremeno.
Molim posetioce foruma koji su to uspeli, da mi pošalju kopiju fajlova XF86Config-4 i XF86Configiz /etc/X11/na jovir@mail2world.com
Hvala!

tesko ces naci bas nekog ko ima namjesten izlaz bas sa tom grafickom karticom. Nego ti prvo instaliraj nvtv pa lijepo procitar readme datoteku u kojoj je sve vrlo jednostavno opisano.
Vidjeces da moras prvo baciti jedan pogled na svoju graficku karticu i vidjeti sa kojim chipom ona radi ( kod mene je npr. Chrontel ) eh onda ces programu nvtv predati podatke kao parametre i to je sve.
Kod mene je to npr:
nvtv -N -t -r 800,600 -s Small --system Pal --chip Chrontel Da ne bi ovo uvijek tipkao u x-terminalu, ja sam na desktopu napravio jedan Icon u kojem sam ovo ubacio. Jedan klik na icon i on presalta.

Ne mora da bude bas moja graficka. Bitno je da je podeseno da istovremeno rade i monitor i TV, a ja cu pokusati da uporedim navedene fajlove sa mojim i rucno unesem parametre. Moji pokusaji sa rucnim unosenjem parametara do sada su rezultirali da radi ili samo monitor ili samo TV.
Iz ranijih poruka moze se videti da imam stari monitor na 56Hz i kod nvtv mi pravi probleme sa frekvencijom osvezavanja, a i ne moze PAL-B.
Pozdrav!