Ubuntu 11.10 klasicni desktop-kako?

Evo trazim po netu kako da instaliram da mi bude onaj stari look jer mi se unity ne svidja.
Probala sam ovo # sudo apt-get install gnome-session-fallback ali govori da nema paketa ali i ovo # sudo apt-get install gnome-panel i ista stvar.
Kako da ovo odradim??
HVALA

Do mene je,zaboravila multiverse repoz. da ukljucim

imas li ti slucajno kakav proprietary driver instaliran i kako ti unity radi? Kod mene je kriza, vec par puta mi sestra se zalila da joj se zaledi sistem i ja provjerim kad zaista. Ili je fglrx ili je gnome shell ovdje nesto zeznuo.

Hahah, AMD/ATI i njihovo umjece pisanja drivera. Ne znaju za windows napraviti, a tek za linux :smiley: Jesi probao Unity 2D?

Ma ćuti, ni nVidia nije bolja; npr. ni dan-danas nisu riješili probleme sa nVidia+KDE (mrzne, koči, gnjavi…). A pravila probleme i sa Unity, obe varijante. Zadnja instalacija OS-a završila se sa default OpenSource driver-om.

evo sad kad zagooglam npr ima dosta otvorenih tema:

http://www.google.ba/search?hl=bs&client=ubuntu&hs=ndp&channel=cs&q=oneiric+slow+unity+site%3Alaunchpad.net&btnG=Tra%C5%BEi

a recimo dok sam probavao Alphe bete sve je bilo ok (što se tiče compiz/unity-a)

izgleda da nešta nije u dure ni sa ati ni sa nvidia driverima, šteta, inače 11.10 je (bio) baš cool

EDIT: metodom eliminacije…

ipak mislim da je da se zec krije u compiz/unityu jer recimo kad nabacim nvidia open source ili nvidia proprietary gnome-shell leti…

kod mene radi Gnome-shell i Unity ne ledi sa open source driverom, a sa fglrx vise nista ne funkcionise normalno. Uglavnom, Ubuntu 11.10 je wiped i vratio sam Windows zasada. Ukratko, 11.10 je razocarenje.

Ne znam sta bi rekla,toliko je supalj da se ne zna vise gdje pusta:-)).Svako malo mi se javlja da je neki program force closed tj ili se sam srusi ili ono zamrzne pa moram da force-am zatvaranje.Uzas.Najbolje je nasminkati auto a ispod haube ostaviti havariju.

Hm ne znam što se tiče šupljine. Ja sam mu u proteklih par dana svašta radio - recimo skinuo sav desktop i window manager i unity i gnome. Ostao ćelav - smao na konzoli.I onda opet sve vratio. I tako par pute. Čisto zbog učenja. I radi sve super. Samo sam se naravno prije toga dobro upoznao sa osnovnim komandama u terminalu sa paketima, sa ručnim podešavanjem mreže. Čisto da se znam vratiti i otkriti gdje je problem- da me ne iznenadi. Muka mi više od reinstalacije sistema.Uglavnom sa Unity nisam oduševljen - gnome 3 mi radi bolje.
Jednostavno - ako je nešto “šuplje” otkriješ to, ako ne možeš popraviti makneš i naravno uvijek postoji alternativa. To je valjda čar Linux-a

ima ljudi koji ne zele cackati ili su to sve naucili i sve sto im treba je normalan desktop. Ubuntu je upravo trebao biti takav oduvijek, ali ovaj 11.10 je sve samo ne stabilan desktop OS. Moj prvi os je bio opensuse 9, a vec na 10 sam naucio nastimati sebi xgl. Onda sam presao na fedoru, pa s verzijama 7.04-9.04 k/ubuntu koji sam koristio kao prosjecan korisnik godinu dvije, redovan update bez intervencija ispod haube, a onda sam tek naucio dosta stvari kad sam isprintao gentoo handbook i za godinu dana dosta toga naucio. Sada sam na slackware koji mi je ipak lakse odrzavati, jer za gentoo treba puno vremena cekati dok se sve iskompajlira. Dok ne dodjes u situaciju kad imas samo golu konzolu preko koje citav sistem trebas ustimati od sata, tastature, pa do kernela i modula vjeruj da ces tad dosta stvari razotkriti koje sa Ubuntu mozda nikad neces. Odoh ja u duboki off.

[quote=carousel]Hm ne znam što se tiče šupljine. Ja sam mu u proteklih par dana svašta radio - recimo skinuo sav desktop i window manager i unity i gnome. Ostao ćelav - smao na konzoli.I onda opet sve vratio. I tako par pute. Čisto zbog učenja. I radi sve super. Samo sam se naravno prije toga dobro upoznao sa osnovnim komandama u terminalu sa paketima, sa ručnim podešavanjem mreže. Čisto da se znam vratiti i otkriti gdje je problem- da me ne iznenadi. Muka mi više od reinstalacije sistema.Uglavnom sa Unity nisam oduševljen - gnome 3 mi radi bolje.
Jednostavno - ako je nešto “šuplje” otkriješ to, ako ne možeš popraviti makneš i naravno uvijek postoji alternativa. To je valjda čar Linux-a[/quote]
Ma jezz ba nisam te prepoznala :mrgreen:

Jucer sam skontao da mi Transmission ne radi kako treba. Na 11.04 sve islo super, sada krene da skida, nakon 2-3 minute se smrzne, i sada dolazi punch line, ne moze se nikako ukinuti, cak ni sa kill -9 . Ostane zombie proces koji se ukida samo ako resetujem racunar. Mozda je nesto do mene, mada ne vjerujem.