Ubuntu 12.04 Named ‘Precise Pangolin’

Ubuntu founder Mark Shuttleworth has announced that the codename for Ubuntu 12.04 will be ‘Precise Pangolin‘.

http://www.omgubuntu.co.uk/?p=21498
http://www.markshuttleworth.com/archives/784

nekad se ovo moglo pofatati, ko više zna koji je koji :smiley:

Ma po brojevima i gotovo.

sta ce tek uvesti kad dodju do kraja abecede.

Stvarno su glupa release imena, kao da nije dovoljno sto se distribucija zove Ubuntu …

komentar niđe veze (sekundu do brisanja), o čemu pričaš, nabroj malo imena ostalih distribucija i navedi značenja…

Da, mozda je komentar ‘nide veze’ al’ je i nepotreban, sto i dalje ne znaci da je offtopic/spam/protiv pravila te da se treba obrisati, odnosno ne znaci niti da nije nesto od navedneog, samo treba gledati objektivno. :smiley:

Sada nisam mislio na znacenje, mada ni ono nije nesto.
Sry ako je zvucalo grubo za Ubuntu fanove, nisam niti misltio previse ozbiljno.
I ja, nema potrebe quotati post iznad. :wink:

komentar niđe veze (sekundu do brisanja), o čemu pričaš, nabroj malo imena ostalih distribucija i navedi značenja…[/quote]
procitaj adisov signature :smiley: ili evo ga ovako :smiley:

Pa da kad bi sve tako gledali onda bi pola postova trebalo biti obrisano. Mozda se nidla nasao uvrijedjen zbog ubuntu-a. :slight_smile:

A meni je “Ubuntu” baš super naziv, naročito kad se uzme u obzir pozadina, tj. razlog zašto je ta riječ odabrana. Definitivno naziv sa smislom, za razliku od mnogih drugih.

A tek Slackware :stuck_out_tongue:
Da ne offtopicarimo previse, svaki distro je za human beinga, svako ima pravo da izabere sta mu lezi i misljenja sam da je svaki distro dobar na svoj nacin.
Eto sad sam “primljen za stalno” :slight_smile:

Svi distroi su shit. Koristite BSD :stuck_out_tongue:

Nah, waiting for GNU/Hurd Debian :stuck_out_tongue:

hmm, gledajuci napredak Hurd kernela nadam se za tebe da imas < 20 god :stuck_out_tongue:

Ali zato postoji Haiku-OS.

http://www.youtube.com/watch?v=G2Lc5WHpj6g

Nice scheduler. :smiley: ;

Nikako ne mogu povezati Afriku i operativni sistem, moji kompleksi. o.O

Haiku je fun. Ja sam ga probo nakon ovog comica:

pročitaj pravilnik

pročitaj pravilnik[/quote]
A ti se sad stvarno uvrijedio? Zaista, ne znam ko je napisao, sta je sa “Ubuntu is an african word mining Slackware is to hard for me”

Jel to nije gore od ove rasprave sa nazivima. Kakve veze ima ako se nekome ne svidja neki naziv, ne moramo odma’ po njemu kamenje?

Mislim da pravilnik nije prekršen, a ako većina forumaša smatra da jeste - biće obrisani postovi (mada ne vidim čemu bi to služilo).

Meni bilo mrsko da pišem, al haj malo da pojasnimo pa da gasimo. Uglavnom… nisam ja napisao da nešta treba pobrisati, već da je žargonski rečeno “sekundu” do brisanja

jes glup naziv, jes glup distro, jesu glupi oni koji koriste distro

falilo je to iza zadnje zareza

p.s.
boby, ma jok, ladan ko led, davno mi je pregorio taj prekidač za “paljenje” na ovakve stvari, ostario sam ti ja, prevazišao neke stvari u životu (nadam se :slight_smile: ;))

ironija je da mnogi ne mogu povezati Bosnu i OS :smiley:

Rijec protiv Ubuntua je ustvari krsenje pravilnika :slight_smile: