Ukidanje wiki.linux.org.ba

Lol prvi put u životu da poželim okačiti anketu i skontam da novi forum izgleda ne podržava ankete :slight_smile:

Helem, ko je za a ko protiv ukidanja wikija?

U proteklih par godina održavanje wikija nam predstavlja povelik problem jer prvom prilikom ulete kojekakvi SEO spameri. Nemamo čovjeka koji bi garantovao da će održavati wiki sa admin strane a da će pri tome koristiti razumne mjere zaštite od spama. U logovima nema traga da je iko ikada koristio ovaj wiki. Iako se svako malo na forumu apeluje na korištenje wikija nikome to nije palo na pamet. Ovih par ljudi koji ga edituju mogu to raditi i svojim omiljenim editorom umjesto kroz web browser. Dakle očito je da taj wiki nikome ne treba i može se zamijeniti statičkim HTMLom.

I molim vas bez savjeta za korištenje žljwiki kljwiki softvera koji navodno nema tih problema (ali zato ima milion drugih ili nema neke elementarne opcije). Svako ko predloži novi wiki softver treba dostaviti sudski ovjerenu izjavu da će prenijeti sve postojeće članke u taj novi wiki i dopisati još toliko novih. Dakle samo kratko ZA UKIDANJE ili PROTIV UKIDANJA hvala.

Mislim da nema potrebe da se brise, jedino ako stvara nepotreban trosak.

Ukidanje. Jedino prvo ovo za postojece clanke (cisto iz historijskih razloga): http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:DumpHTML

Pa stvara, mislim da sam objasnio da neko mora svakodnevno da obilazi wiki i briše spam, da updatuje wiki softver, sređuje sigurnosne ekstenzije itd.

ako vec niko ne koristi onda nema potrebe da dzabe trosi bite -> ukini…

hm
mozemo li nekako “zakljucati” taj viki da je nemoguce ista dodavati a da ostane readonly
iz historijskih razloga …

[quote=testni_hamo2]hm
mozemo li nekako “zakljucati” taj viki da je nemoguce ista dodavati a da ostane readonly
iz historijskih razloga …[/quote]
Lakše je konvertovati stranice u statički HTML, ako “zaključaš” nikada ne možeš biti siguran da negdje nema kakav exploit…

aha … ima smisla …
vazno je da to ostane online
a i konverzija u html je ok …

dump the bastard … to html ofc :slight_smile:

Mislim da je HTML dobra opcija.
Pretpostavljam da ce se “original” negdje sacuvati, cisto ako “jednog dana…” neko bude raspolozen da odrzava?

p.s. Skoknuh malo i na glavnu stranicu. Iskren da budem, rijetko je otvaram. Uglavnom Forum. I primjetim da ikona za “Pomoc” je u stvari ikona od “Activity Monitor” sa OS X-a. Ne smeta mi jer ja koristim Mac, niti sugerisem da se mijenja. Samo me malo nasmijalo…
:slight_smile:

@afan: Te ikonice sam ja biro cini mi se prije cetiri godine i jos se drze :smiley: A i wiki je tako nekako :slight_smile:

@vedran: Jel’ to sad znaci da nisam vise Wikimaster? :smiley:

Pazi da te rahmetli Jobs ne tuzi za copyrights!
:smiley:

Cim pitas znaci da jesi.
:smiley: