Vise pitanja

dosao sam do kde-a, ali sam napravio zafrk sa podesavanjima x-a, dakle, instalacija ati-drivers-a, podesavanje VIDEO_CARDS="fglrx vesa fbdev"
xorgconfig odabrao moju graficku, ali radeon module nije postojao, rucno mjenjanje na fglrx…
u kde-u imam “zaostajanje” pri pomjeranju prozora, sad ako bi neko mogao postovati xorg.conf…

dalje, u make.conf sam postavio default-na podesavanja za desktop, posto mi je potreban indijanac
trebalo bi da dodam server flags, da ih ne nabrajam, i trebalo bi sve da radi posle instalacije right???

koji switch za emerge da koristim da recompajlira world sa novim flagovima (-e ???)

i 2.6.20 kernel, skinut sa kernel.org, kad bootam sa njim ati-drivers prijavljuje gresku pri emerganju…

to be continued…

hvala na pomoci…

sva ta pitanja imas u gentoo manualu…tako da nevidim ni zasto si pito ovdje…

a i inace kako sam mogo primjetit promjenio si jedno 8 distroa u manje od 2 mjeseca, i uvijek neka ista pitanja: “kako grafika, kako “indijanac” (inace apache, jer dosta ljudi ne skonta, ne zato sto su glupi nego zato sto nemaju volje razmisljat o tome…), ili kako da mi radi nesto “nesto”…”

uglavnom ako si se odlucio za gentoo, onda prati manual sa njihove stranice i neces imati problema…ako ih zadesis, postavi konkretno pitanje zajedno sa svim “simptomima” i errorima koje dobijes prilikom konfiguracije/instalacije necega…

onda mozda i zainteresujes nekoga da ti pomogne…

ma sredio… a distros koje sam koristio … hmm dva mjeseca, prije godina mandriva-e , tj mucenja, i onda sam pop… i uzeo gentoo zato sto welle da je kao najtezi, ono da se izmazohiziram… sredio sam sve, sam sam bio mal neurozan posle puknutog world-a koji sam jedva sredio (posledica je prethodni post)… al sad je ok, sve fercera. sledeci korak “apache2” i desktop zafrkancija zvana beryl…