VoIP

Ma jasta,

treba ih vratiti u srednji vijek i slati goluba pismonosu. :smiley:
Onda ce doci “hacker” sa jastrebom ili orlom ili vec kojom ticom koja moze da uhvati goluba i procita postu…
Znate kako vec ide… :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Pozdravi od

Dine

Hej baby,

kakvu opciju imate iz njemacke da se koristi voip???
Imam havera u njemackoj koji bi bio zainteresovan da ga proba.

Pozdravi od

Dine

Evo prijavio sam se ovdje kod jednog provajdera pa se nadam da cu vec od sutra moci telefonirati. Samo sam primjetio da je jos relativno skupo u odnosu na "normalnu " mrezu. Tako npr. minuta iz Njemacke za BiH preko VoIP košta 49 Centi dok iz analogne mreze placam 15,7 centi. Za Ameriku je opet jako jeftino : 3,7 Centi/Min.Najeftinije je telefoniranje sa računara na računar: 0 centi i to širom svijeta.
Skinuo sam ovaj SJphone ali mi jos nije jasno kako da ga naštimam. Javicu se kad budem “online”.

bilo bi pozeljno da postas i adresu… i mene interesuje :wink: heh…

Pozdrav

ICE

Evo poslije dužeg vremena da se javim na ovu temu i da napišem par riječi kako mi se sviđa ili ne ovaj VoIP.
Prvo, instalacija je bila jednostavna, samo se konektuje VoIP TA box na network i sve pići kao munja.
Koristim Lingo, pa ako je neko zainteresovan u USA neka mi se javi ako mu trebaju kakve upute oko Linga.
Za ameriku i kanadu i zemlje zapadne evrope je neograničeno zvanje i košta $20 mjesečno i to nije skupo. Za Bosnu košta oko $.20 po minuti.
Dobije se jedan broj koji je u vašoj regiji, ja na primjer imam 336-790-4215 pa ako je neko zainteresovan, neka se javi po američkom eastern time 8-7 pm pa da pričamo.
Mogu se slati i faxovi preko TA box-a.
Nisam do sada imao nikakvih većih problema sa Lingom. Na raznim forumima sam pratio diskusije i vidio da ljudi nemaju nekih većih problema sa Lingom.
Meni se sviđa i koristim ga redovno, skoro svaki dan zovemnekog u austiriji i njemačkoj, švedskoj, itd…

pozdravi od

Dine

Ja sam se prijavio ali nikako mi se nije dalo da nastimam ovaj SJphone za VoIP pa sam odustao. Kphone zahtijeva neku najnoviju verziju qt-a tako da sam to ostavio za “poslije nove godine”.Taj Lingo, jeli to neki Američki provajder ?

Kanadski.
Ali je ovdje u USA rasprostranjeniji nego u Kanadi i bolje mu ide nego njima.
To je samo jedna od mnogih kompanija koje to rade. Ja sam njih uzeo sto daju neograniceno vrijeme zvanja preko interneta za ameriku i kanadu i zemlje zapadne evrope a sa Bosnom je jeftinija nego kompanija koju sam imao prije.
Pogledaj na www.lingo.com

Pozdravi od

Dine

koji je najjeftiniji voip provider u austriji?

nisam siguran, ali mislim da iNode ima dobru ponudu. Osim toga mi se takodjer cini da iNode pokusava prodati topao zrak i nista vise. Nude xDSL a nigdje nemaju DSLAMa.

Pozdrav

Ice