Wine cache[RIJESENO]

Kako obrisati neki program (u mom slucaju wine) tako da nista ne ostane na disku od tog programa poslije? Tj. neki cache fajlovi, config i sl. Instaliram igru SC2 kroz wine. Pokrenem instalaciju (doduse neki error bude ali prodje), i instaliram igru normalno. Kad igru obrisem i pokrenem instalaciju ponovo vise instaler nece da se starta uopste. Pokusao sam remove wine pa install opet ali ista stvar. Nesto ostane sigurno jer nakon mog reinstaliranje wine-a, njegova podesavanja su kako sam ih ja zadnji put namjestio (nisu resetovana). Reinstaliram sistem (vratim image preko clonezilla-e), i opet isto. Prvi put moze (instaler se pokrene), svaki sledeci ne. Igru brisem kroz wine uninstall. Pobrisem i folder gdje je igra bila instalirana.

openSUSE 12.3 , wine 1.5.23

Hm. Vratio sam fresh sistem. Pokrenuo instaler igrice. Trazilo da instaliram mono i nakon toga opet isto. Pojavi se

boby@linux-qebx:~/Desktop/SC2> wine Installer.exe 
fixme:ntdll:NtPowerInformation semi-stub: SystemPowerCapabilities
boby@linux-qebx:~/Desktop/SC2> 

I instaler se pokrene. Odlucim da ne instaliram igru i izadjem iz instalera. Pokrenem ponovo instalaciju i samo dobijem gornju gresku. Ne pokrene se ponovo. Dakle instaler moze samo jednom da se pokrene kad je fresh wine.

Znam da je fresh jer nakon pokretanja instalera dobijem onaj prozor “configuring wine”, a to se pojavi samo kad se wine pokrece prvi put.

Sada sam pokrenuo winetricks->select the default wineprefix->delete ALL DATA AND APPLICATIONS INSIDE THIS WINEPREFIX

I sada moze! Instaler opet ide. Kad sam ga pokrenuo opet se pojavilo configuring wine. Sta sam zapravo obrisao sa ovim “wineprefix”?

WINEPREFIX obicno po defaultu pokazuje na ~/.wine folder, gdje su smjesteni sve instalirane aplikacije i fajlovi. Ovim si ti vjerovatno obrisao sadrzaj ~/.wine/drive_c ili mozda kompletan ~/.wine folder.

Kada se meni jave slicne stvari, ja obicno obrisem ~/.wine, jer nekada to bude jedini nacin da nesto proradi kako treba.

[quote=Sanel]WINEPREFIX obicno po defaultu pokazuje na ~/.wine folder, gdje su smjesteni sve instalirane aplikacije i fajlovi. Ovim si ti vjerovatno obrisao sadrzaj ~/.wine/drive_c ili mozda kompletan ~/.wine folder.

Kada se meni jave slicne stvari, ja obicno obrisem ~/.wine, jer nekada to bude jedini nacin da nesto proradi kako treba.[/quote]

Pa i ja sam brisao kompletan folder ali opet nije islo. Sa onim wineprefix prodje kako treba.

OK nije neko rjesenje ali nije neki ni problem. Dakle kroz winetricks->select the default wineprefix->delete ALL DATA AND APPLICATIONS INSIDE THIS WINEPREFIX se wine moze “resetovati”. Eto ako nekome treba.