Wish me luck

prelazim na gentoo, nakon neprespavanih noci i pokusaja da sredim glupu mandriva-u, njenih bubica i bugova… zafrkancija, sranja bla bla bla … da ne duzim, skidam live cd amd64 installer pa ako se ne pojavim u par sledecih dana, da znate sa radim :slight_smile:

uzmi ubuntu ako ti mandriva nije radila, gentoo je ok, samo ces tamo stvari teze nastimati nego na mandrivi … puno puno teze …

Bo, prestani s ovakim porukama, kad budes htio instalirati neku distro, prvo pokusaj, pa ako nedje zapnes, onda postaj na forum.
Ovakve poruke ne trebaju biti na forumu, koliko se mene tice.
Bez uvrede, ni za koga.

Pozdravi,
Mirza

ma mandriva je radila, dok su bili u pitanju njeni rpm-ovi, cim nesto ta tlane pokusam inst. pitanje je srece da li ce zavrsiti.

@crazy_m: no offense taken, al cem se sig javljat na ovom podforumu :slight_smile:

Ma to je najcesce user error

Nemogu da vjerujem da je dosao dan da Bo predje na nesto drugo, a toliko si se zaklinjao u nju da sam radi tvoje zakletve morao 4 puta da je instaliram!

Sa srecom ! :smiley:

dabogda ti gentoo zauzeo disk al citav

dabogda ti gentoo zauzeo disk al citav[/quote]
No sikiriki.

@crazy_m, zadnji put kad sam ja to nazvo “kad ces prestat sa ovako retardiranim postovima” odma ko da sam mu mater 7ebo.

I nema sreca nista stim :slight_smile:

stage3… networkless install, jedini problem je zvuk, al sutra cem jopet odradim, samo sa mrezom, pa da vidim sta i kako… emerge mi se plaho svidja …

prvi utisci su odlicni … to be continued :slight_smile:

Gentoo flavour – less pain :slight_smile: Sabayon linux u zadnjoj v.3.3 ( DVD i mini CD ). Radi out of the box i kao liveCD a i install sa koga se trenutno javljam… Topla preporuka
http://www.reviewlinux.com/index.php?m=show&id=4562
http://www.sabayonlinux.org/

Sabayon = SHIT ( u najnegativnijem smislu)

prvo pa musko, na 32bitnoj instalaciji, networkless, eth0 nece da se digne, realtekova pci nic, mii module loadovan, lspci prikazuje ovu karticu, /etc/conf.d/net iskonfigurisano… al nece pa nece…

kako ja vidim modul za realtek karticu je pod imenom “8139too”…

de der nam taj tvoj lspci vamo na oci…

ps
i dmesg

Aj ti nazad na mandrivu, i bilo bi lijepo da razumijes o cem pricas prije nego probas napravit isto

mii 8139c

emerge --sync… letiiiii
omG it’s alive

sredio sam, gtk installer je napravio depriciated conf u /etc/conf.d/net
malo saltanja po webu i voila

@abs:neke stvari ne vredi komentarisati…