BHLD projekt - poziv za učešće

Kao što već (ne)znate, ULK je pokrenuo projekt čiji cilj je da se napravi Linux distribucija koja bi bila na bosanskom jeziku i bila prilagođena za naše podneblje. Stranica ovog projekta je na adresi: http://www.lugbih.org/bhld/. Na stranici možete pronaći sve informacije koje se tiču ovog projekta. Ovim putem želim pozvati sve zainteresovane da se uključe u projekt, da daju svoje mišljenje, napišu ideju i td.

Dakle, ideja je da ovaj CD bude korišten kao promotivni materijal za različite vrste ustanova/organizacija, kako bi ljudi vidjeli (bez velike muke) o čemu je zapravo riječ.

Pa da čujemo vaše mišljenje…

Pozdravi,

Amila

Ja sam zainteresovan za prevod tekstova.
Ako bi me neko mogao malo bolje informisati oko toga ili
eventualno da mi pošalje tekstove/linkove.
passland@hotmail.com
Hvala

I ja bih mogao pomoći oko prevoda tekstova…

Kao što se već moće vidjeti na http://lugbih.org/bhld/#ideje potrebno je: prevesti dokumentaciju na CDu, FAQ, dopuniti FAQ i napraviti user manual. Jedan od uslova da se izda zvanicna verzija je prijevod OOo-a, tako da bi se trebalo i na tome raditi. Sačekat ćemo još da se i Vedran javi…

Pozdravi,

Amila

Nadam se da će uskoro biti moguće download-ati ga tako da se moze napraviti cjelokupna slika o projektu. [-o<

Ima li prijedloga za hosting?
Babysitter, ako hoćeš, mogu ti poslati CD (pod uslovom da ti plaćaš poštarinu ;))

Ok, zauzet sam zadnjih dana raznim obavezama ali nadam se da ću sutra ili prekosutra uraditi sljedeće:

  • revidirati stranicu BHLD, eventualno preciznije objasniti šta ostaje da se radi
  • postaviti stvari koje su do sada poslane (prijevod Remastering HOWTO-a, neke prijedloge za wallpaper)
  • objaviti ostalo što sam ja do sada uradio (izmjene u konfiguracijskim datotekama, moje pokušaje sa wallpaperima, otkrića u vezi konfiguracijskih datoteka)
  • updatati moj lokalni BHLD na 3.2 verziju.

A SADA NAJVAŽNIJI ZADATAK:

Molim prijedloge za bolje ime :):):):slight_smile:

Nemoras mi slati CD, nego trebamo naci server sa kojeg bi ga svako mogao skinuti. Posto ja licno nemam iskustva sa serverima, prva misao je bila iznajmiti nekih 700 Mb. - 1 Gb ali iskreno receno nije ni to jeftino ovdje. Jedino ako neko od nasih momaka dobrovoljno daje server za koristenje , pa makar i samo za neko vrijeme dok se neke osnovne stvari na BHLD- u ne zavrse. Ovdje kod mene mozes dobiti web space velicine 100 Mb ako si spreman staviti neku reklamu na home stranici ali to je malo za distribuciju.
Sto se tice imena , sigurno se trebamo držati tradicije i uzeti ime neke životinje ( najbolje neke koja samo u BH postoji) ali naravno to je samo prijedlog može i druge stvari :rolleyes:
Raspitacu se još za hosting ali nevjerujem da ću ovdje pronaći mogućnost. Ako… javiću se

Zadatak za razonodu:

2,3,7,12,22,41, koji broj je slijedeći ? :-k

Golub GUŠAN
Čovječija ribica

:lol: :lol: 8)

bosanski medvjed aka bosnian mecka
bosanski brdsko-planinski zaprezni konj aka bosnian lipicaner horse
itd…

Pozdravi od Dine

sada malo ozbiljnije, mogao bih ja da napravim malo mjesta na mom serveru, doduse nece biti Bog zna kako brzo jer je na cable modemu, ali za pocetak…

Pozdravi od Dine

Ma hvala na serverima, samo je pitanje kako ja to da postavim odavde preko dialup konekcije :slight_smile:

Tornjak - ups, hrvati ga prisvajaju…

Posalji ga poštom meni a ja cu ga staviti na moj FTP server, dok ne nađemo neko bolje mjesto !

BIHNUX :slight_smile:

Eto vidiš kako sam se zezno, nije tradicija da ime bude “zivotinjsko” već simbol, a ime mozemo kako hocemo. Ja bi ostavio pingvina koji npr. sjedi na BH karti ili drži BH zastavicu a ime … nemam pojma ma nije ni toliko vazno :slight_smile: . Znao sam da će biti zeze na osnovu ovog prijedloga o životinjama. :mrgreen:

Hello svi
Uspio sam staviti u funkciju LUGov server na ETFu. Svima koji su se nudili da hostiraju mirror:
ftp.linux.org.ba (anonimni)
fajl se zove “bhld.iso”. Ali prethodno najavite da cete skidati jer!!! konekcija je ocajno slaba, jednom covjeku ce trebati par dana da skine ovaj ISO, dvojici - pomnoziti vrijeme sa dva itd.

Ja ću da ga skinem večeras 07.04.2003

Tako da sačekate mene dok ja neskinem :slight_smile:

Trebaće mi oko 24 sata ( brzina je više nego očajna ) !

Daj mi IP adresu kad budeš gotov pa da je i ja skinem sa tvog servera ako može. Šta bi mi bez tvog ftp-a ? :wink:

Nema problema Miraleme he he he … :lol:

Samo jedan mali komentar …PROFTPD rules i nadam se da je resume
aktiviran Vedrane!

jest vala proftpd rulez :wink: :lol: 8)

Da li iso radi odnosno da li se može pržiti na CD ili je još prerano za to ?