BHLD2 To-do lista!

Obzirom na učestale komentare u stilu “dokle je došao / kad će BHLD2”, napravio sam kratak spisak zadataka koje bi trebalo završiti da bi se moglo početi raditi na samom BHLD2.

http://start.linux.org.ba/BHLD2/To-do

Zamolio bih sve citirane osobe da ukratko dopune polje STATUS gdje će obrazložiti dokle su došli sa realizacijom svog dijela zadatka. Takođe bih zamolio i samoproglašene članove timova da preuzmu zadatke pored kojih piše UPRAŽNJENO ako već nisu. Zahvaljujem.

Edit: Samo da dodam da pored spomenutih komentara stavljate datume radi lakšeg praćenja.

Zar se nismo dogovorili da ne podrzavamo starije racunare za sad - nego da se napravi jos jedna distribucija za starije racunare ?
I jos nesto “BHLD metapaket” ? To mi vise lici na stariju viziju BHLD-a kao bh - linux DESKTOP - a smatram da to nije posao tools tima - nego core tima …
Dakle kad smo se dogovorili da cemo praviti uopste metapaket, i sta ce nam ?

Možda si se ti dogovorio s nekim :slight_smile: ja se tih dogovora ne sjećam.

Vedrane ja bih mogao da preuzmem “Mozilla l10n coordinator…” ako se nije neko drugi javio!

Može! Molim te da mi se javiš putem IRCa ili IMa kako bismo se dogovorili oko detalja…

Sa tobom sam se usmeno dogovarao :wink: Cak sam ja predlagao da se uvede podrska za slabe racunare a ti rekao da ne treba :slight_smile:

Eh ispravka … ima zapisano … wiki rulez :slight_smile:
http://start.linux.org.ba/BHLD2/Ideje

[quote=testni_hamo2]Sa tobom sam se usmeno dogovarao :wink: Cak sam ja predlagao da se uvede podrska za slabe racunare a ti rekao da ne treba :slight_smile:

Eh ispravka … ima zapisano … wiki rulez :slight_smile:
http://start.linux.org.ba/BHLD2/Ideje[/quote]
Ok predomislio sam se :slight_smile: Zašto se samo čeka na mene da kažem šta treba a šta ne, zar nemaš svoj stav po tom pitanju?

Pa ti rekao svoje misljenje a ja se presutno slozio - tj. dogovorili smo se. U ovom slucaju nisam imao nista dodati na tvoje - tj. napiasti “OK slazem se” je bezveze :slight_smile:

vedrane … malo si me uvrijedio al et’
moj logo je katastrofalan … nije problem … bit ce i drugih … al moj je jedini :smiley: :wink:

Pa kad smo se dogovorili odna sam dobio svoj stav :slight_smile: I ja se sad nisam predomislio :slight_smile:

Moze li jedno “bezze” pitanje? Je li logo mora uopste biti Tux?! (Ovo shvatite samo kao prijedlog) Sta da umjesto Tux-a, za logo uzmemo BH Tornjaka :wink: … a od Tux-a neka samo bude “ruka” koja ga tapse? :wink:

Ovdje ima slika jednog http://en-bu.tripod.com/bosnia/HPIM0466.JPG … treba samo vidjeti za autorska prava (postoje li za tu sliku, tj. mozemo li je iskorisiti)

A ja cu probati odraditi OOo dokumentaciju … jest da mi je malo frka sa vremenom, ali pokusam to odraditi … (nista ne obecavam :stuck_out_tongue: :D)

Poz,

UM

Moze li jos jedno pitanje… Zasto uopste logo mora biti neka zivotinja, pingvin ili statijaznam… ili mozda ne mora ??? posto imam nekih ideja, ali nebih sad o tome :smiley:

moze tepsija bureka umjesto tux-a … ili porcija cevapa :slight_smile:

po mom misljenju bi bio dovoljan ovaj logo ulka koji je na forumu …

Fakat. Nerviram se.

Npr to je bila i top diskusija i prije dva mjeseca. Dok se i dalje ljudi nemogu sloziti na kojoj distro da se sve bazira. Logo ko logo, stavi kravu, super. Et. Kolko vidim logo je vazniiji od … ma apsurd.

Očekivao sam da korisnici foruma imaju masu ideja :slight_smile: no ono što je potrebno je neko ko će sve te ideje usmjeriti konstruktivno i na kraju probrati najbolji. U suprotnom će se opet sve rasplinuti bez konkretnih rezultata. Znači hajmo reći “koordinator projekta izbora logoa” :smiley:

(Po mogućnosti neko ko se fakat profesionalno bavi grafikom.)

Vidite

  1. za AbsintheSyringe: NISI u pravu… nije logo top diskusija… ja logo mogu napraviti za 5 minuta… a to sto se kako ti kazes “se i dalje ljudi nemogu sloziti na kojoj distro da se sve bazira” NIJE problem nas koji smo se javili da radimo Artwork, vec su za to “krivi” oni koji trebaju to da urade…

  2. 2 Vedran" de se vi izjasnite jel logo mora biti pingvin, neka zivotinja ili moze bilo sta… posto kao sto rekoh imam ideja… samo nisam htio nista da radim… jer kako mogu vodjeti BHLDa ni na mapi… a ne radi mi se nista za maglu i nepostojece projekte :confused:

Upravo radi toga sam i postavio pitanje … Jer ako je neko vec odredjen (interno) za pravljenje logo-a, da se ostali ne mijesaju …

No, obecavam, necu vise nista pitati, nek’ svako radi sta mu je volja …

:stuck_out_tongue: :smiley:

(spustite to drvlje i kamenje, ovo je bila sala :stuck_out_tongue: :D)

Ne, nije određen niko, što se može vidjeti na To-do listi.

Što se mene tiče, logo može biti bilo šta, a opet kažem taj neki “koordinator” (hajmo reći) treba odlučiti jer se ja fakat ne razumijem u dizajn i što se mene tiče može logo biti slova BHLD napisana Courier fontom, crnom bojom na bijeloj pozadini.

Što se tiče izbora baznog distroa, izbor mogu vršiti samo ljudi koji su spremni da rade na distrou, a to mogu dokazati završavanjem stavki sa to-do liste, kratko i jasno. To-do lista nema veze sa distribucijom i generalno distribucija je jedna od manje značajnih stvari u cijeloj priči.

You took the red pill Neo :smiley: http://www.arrod.co.uk/essays/matrix.php