Debian Day: poziv zainteresovanim predavačima!

Većina je već u toku i zna da se ove godine Debian Developer konferencija održava u Banja Luci od 24.og do 31.og jula. Svake godine u sklopu DebConf-a se odrzava i Debian Day (http://debconf11.debconf.org/debianday.xhtml).

Debian Day će biti odrzan 24.og Jula u Banskim Dvorima u Banja Luci i samim tim će označiti početak DebConf-a. Ovaj dan je otvoren i slobodan/besplatan za sve koji su zainteresovani za Slobodni Software.

Tokom dana će biti odrzani govori na razne teme, kao što su:

  • slobodni software u vladi i državnim institucijama
  • projektiranje i slobodni software
  • zagovaranje slobodnog software-a

kao i niz govora o Debian projektu i operativnom sistemu.

Ovom prilikom bih pozvao sve zainteresovane da održe govor na neku od gore navedenih tema, da se obrate na dole navedeni e-mail, sa sljedećim podatcima:

Ime i Prezime,
Kratki rezime,
Tema govora,
ako je već spreman, sama prezentacija/govor.

Krajnji datum za prijave je 24 Juni 2011.

Gore navedene podatke slati na: velimir [at] foolcontrol.org

Hvala na pažnji,

Velimir

Edit Vedran: dodao naša slova i obrisao pozdrav :wink:

Da li ima zainteresovanih da se organizovano dođe iz Sarajeva na Debian Day? Radi podsjećanja Debian Day se održava u nedjelju 24. jula. Ako bude reda 10ak ljudi možda se može rentati neki prevoz sa pristojne pare.

dal ima džaba da nam ko to sredi i da nam da petobu džeparca? ja bi išo :slight_smile:

Kako stvari stoje ja ću vjerovatno direktno u BL s mora tako da ako neko bude dolazio na Debian Day neka se javi ili pošalje SMS pa da se nađemo tamo :slight_smile:

Pozdrav sa DebConfa :slight_smile:
Samo da kažem na obraz svima koji sebe nazivaju ULK BiH (as opposed to ULK kod Reše) što nisu danas ovdje.

(imam neke slike koje ne valjaju pa će valjda biti objavljene bolje)

Ja bih dosao da sam znao, gdje je uopste, kada je, i najbitnije, da li moze doci ko god zeli.

edit:

Vedrane vidim da se jos moze registrovati kao “basic registration” ali mi ne dolazi konfirmacijski mail. I da debconf traje jos par dana. Znaci li to da se jos uvijek moze doci? sta trebam uraditi

Nevjerovatno. Sve što te interesuje ti piše u poruci na koju repliciraš.

U biti može se doći na sve sesije ali ovaj dan je bio namijenjen “široj publici”, ne znam šta te tačno interesuje od tema narednih dana.

http://penta.debconf.org/dc11_schedule/index.en.html

[quote=boby]Ja bih dosao da sam znao, gdje je uopste, kada je, i najbitnije, da li moze doci ko god zeli.

edit:

Vedrane vidim da se jos moze registrovati kao “basic registration” ali mi ne dolazi konfirmacijski mail. I da debconf traje jos par dana. Znaci li to da se jos uvijek moze doci? sta trebam uraditi[/quote]
Dovoljno je bilo ukucati “DebConf11” u google.

Sto se tice vijesti o DebConf-u, one vec 2 i pol godine kruze po netu…
Ipak mislim da je nesto drugo u pitanju :slight_smile:

A komentari poput dzeparca itd. su…jah!

[quote=change][quote=boby]Ja bih dosao da sam znao, gdje je uopste, kada je, i najbitnije, da li moze doci ko god zeli.

edit:

Vedrane vidim da se jos moze registrovati kao “basic registration” ali mi ne dolazi konfirmacijski mail. I da debconf traje jos par dana. Znaci li to da se jos uvijek moze doci? sta trebam uraditi[/quote]
Dovoljno je bilo ukucati “DebConf11” u google.

Sto se tice vijesti o DebConf-u, one vec 2 i pol godine kruze po netu…
Ipak mislim da je nesto drugo u pitanju :slight_smile:

A komentari poput dzeparca itd. su…jah![/quote]
Nisu pare problem - studiram u bl i imam tamo stan. Mogao sam doci. Nego niko na forumu nije napisao ono sto sam pitao u prethodnom postu. Gdje se odrzavalo uopste?

tek sam danas saznao da se trebalo registrovati

[quote=vedran]Nevjerovatno. Sve što te interesuje ti piše u poruci na koju repliciraš.

U biti može se doći na sve sesije ali ovaj dan je bio namijenjen “široj publici”, ne znam šta te tačno interesuje od tema narednih dana.

http://penta.debconf.org/dc11_schedule/index.en.html[/quote]

  1. Koje dane mogu doci i sta trebam uraditi da bih dosao?
  2. Da li ce iko sa ovog foruma biti neki od tih dana?

[quote=boby][quote=change][quote=boby]Ja bih dosao da sam znao, gdje je uopste, kada je, i najbitnije, da li moze doci ko god zeli.

edit:

Vedrane vidim da se jos moze registrovati kao “basic registration” ali mi ne dolazi konfirmacijski mail. I da debconf traje jos par dana. Znaci li to da se jos uvijek moze doci? sta trebam uraditi[/quote]
Dovoljno je bilo ukucati “DebConf11” u google.

Sto se tice vijesti o DebConf-u, one vec 2 i pol godine kruze po netu…
Ipak mislim da je nesto drugo u pitanju :slight_smile:

A komentari poput dzeparca itd. su…jah![/quote]
Nisu pare problem - studiram u bl i imam tamo stan. Mogao sam doci. Nego niko na forumu nije napisao ono sto sam pitao u prethodnom postu. Gdje se odrzavalo uopste?

tek sam danas saznao da se trebalo registrovati[/quote]
http://letmegooglethat4u.com/?q=DebConf11

[quote=vedran]Pozdrav sa DebConfa :slight_smile:
Samo da kažem na obraz svima koji sebe nazivaju ULK BiH (as opposed to ULK kod Reše) što nisu danas ovdje.

(imam neke slike koje ne valjaju pa će valjda biti objavljene bolje)[/quote]
na obraz i organizatorima (mada je sebe ne nazivam aman zaman ULK BiH-om)

ti fakat bukvalno shvatio?

Kakve veze ima ko je bio ko nije? Sad se trebamo ići slikat gore za kalendara?

Svaka čast raji koja se potrudila da to sve organizuje i dovede u BiH. Ostali, ko je mogao i trebao biti u BL bio je, ko nije njegov izbor.

Ne razumijem… možeš li pojasniti gdje su po tebi pogriješili organizatori?

[quote=boby]1. Koje dane mogu doci i sta trebam uraditi da bih dosao?
2. Da li ce iko sa ovog foruma biti neki od tih dana?[/quote]

  1. Koliko je meni poznato možeš doći kad god hoćeš i potrebno je da se pojaviš :slight_smile:
  2. change će biti svaki dan ako se ne varam :slight_smile:

Da sam ja recimo deklarisani fan nekog benda, imam sve njihove CDove, ploče i kasete, nosam njihove majice, raspravljam se s ljudima ko je bolji gitarista i slično… i onda taj bend održi koncert kod nas a ja ne odem na taj koncert… ne znam, osjećao bih se glupo u raji. A valjda je to razlika između stvarnih fanova neke ideje i filozofije i “šminkera”.

Ne razumijem… možeš li pojasniti gdje su po tebi pogriješili organizatori?[/quote]
Travel sponsorship

Da sam ja recimo deklarisani fan nekog benda, imam sve njihove CDove, ploče i kasete, nosam njihove majice, raspravljam se s ljudima ko je bolji gitarista i slično… i onda taj bend održi koncert kod nas a ja ne odem na taj koncert… ne znam, osjećao bih se glupo u raji. A valjda je to razlika između stvarnih fanova neke ideje i filozofije i “šminkera”.[/quote]
Ima ljudi koji:

  1. rade i ne mogu uzeti godišnji odmor samo da bi bili prisutni
  2. žive ihahaj daleko od BL
  3. nisu fanovi manifestacija/eventa/masovnih okupljanja/hučki…
  4. nemaju love da bi platili putne i druge troškove (studenti, učenici…)

Analogija sa band-om nije baš najbolja…

Cuj Ubuntu Liberation Organization bi da ga Debian sponzorishe :smiley: Dobra, dobra, svega mi … :smiley:

debian/rules :smiley:
Još 4 dana DebConf11, pa bujrum :wink:
Ovo je definitivno ispalo legendary… Nešto poput ZOI '84 u svijetu Slobodnog softvera…