Debian testing - looks good ;)




baš me interesuje kako će se ovi staromodni debian useri navići na ovu šminku :wink:

haj što su prebacili na gnome3 ali i defaultna tema izgleda fantastično, ono ne mogu da vjerujem, da nije neka smjena generacija :slight_smile:

e o ovome sam govorio, ono u principu linux je linux (ispod haube), ali ono neki su imali katastrofa školjku :slight_smile:

p.s.
Amare, die7, ni jedne :smiley: :wink:

Fali ti ovdje još jedno 6,999 milijardi imena :slight_smile:

Lijep Debian. Konacno ce se pojaviti distro sa stabilnim Gnome3 :smiley:

AFAIK Debian sad ide sa XFCE kao defaultnim DE… Vjerovatno ce to srediti do konacnog release-a

[quote=nidla]baš me interesuje kako će se ovi staromodni debian useri navići na ovu šminku :wink:
[/quote]

Neki davno o’šli na KDE :stuck_out_tongue:

u biti me nervira gnome metapackage u zadnje vrijeme sam ga koristio a prije toga i sad ponovo fluxbox, kde nikad…nevidim potrebu imati ravno 700 bespotrebnih paketa aka tomeboy,gnome-games i njihove ovisnosti i sam open office nemoze se roknuti a da gnome ne padne, kde je za malo njeznije fluxbox,openbox sa minimalcem je sasvim ok
gnome 3 je zivi fasizam

Skinuo testing weekly build KDE i pukne instalacija na base sistem. Pise da je neki fajl ostecen. Skinuo stable - nzm sta da kazem. Stable bi trebalo da se zove obsolate. :smiley:

“If it’s not obsolate it’s not stable enough.”
(kazu ovi iz Debiana) :smiley:

hoce to :slight_smile: a tako to i treba

tanka je linija između stable i obsolete :slight_smile:

IMHO za desktop apps jest, ti si uzeo bas najlosiji primjer Firefoxa koji sad izlazi svaka 3 mjeseca. Mislim, prekjucer bio Firefox 4 i (afaik) on je bio najveca promjena sto su napravili. Verzije serverskog softvera na debianu su za mene referentne a one su pristojno visoke. Fakat stable :slight_smile:

Ima li neki drugi browser za stable na kojem radi mail.google.com ? Najtužnije je što se na iole stariji Linux čak ne može ni doinstalirati novi Firefox :frowning: ni iz sourcecoda…
(ne može ni Chromium)

Firefox 10 ESR?

Konqueror, aurora(afaik baza je na firefox), epiphany, opera ?

[quote=vedran]Ima li neki drugi browser za stable na kojem radi mail.google.com ? Najtužnije je što se na iole stariji Linux čak ne može ni doinstalirati novi Firefox :frowning: ni iz sourcecoda…
(ne može ni Chromium)[/quote]

ja imam google chrome (najnoviji)

ima dva paketa dependencia, apt-get -f install riješi stvar

e onda ćemo se dogovoriti da kada pričamo o desktopu debian ne može ući u uži izbor za preporuke :wink:

p.s.
nekada davno up to date pidgin na stable verziji nije mogao meda… http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=6062

Dogovoricemo se.

Ili necemo.

Jedno od to dvoje.

na testing-u je meščini 10tka, na mozilla.com 15ka

[quote=Amar][quote=nidla]

e onda ćemo se dogovoriti da kada pričamo o desktopu debian ne može ući u uži izbor za preporuke :wink:

[/quote]

Dogovoricemo se.

Ili necemo.

Jedno od to dvoje.[/quote]

nekad sam bio neodlučan… a možda i nisam