Debian vs. Ubuntu

Zna li se bar odprilike kad izlazi squeeze kao stable? Pise na netu da je trebalo do kraja 2010 ali evo preslo se i u 2011-u.

Znat ce se kad izadje xD

Kad bude stable :smiley:

Ja mislim da ce izaci kad bude stable :slight_smile:

http://www.debian.org/releases/

Da trollam malo: when it’s ready? :smiley:

Ja vec skinuo rc1. Ne mogu cekati. :slight_smile:
Da, squeeze je presao u rc1

Ako Debian kaze do Bozica, racunaj negdje u aprilu.

usporedjujte http://www.debian.org/doc/manuals/project-history/ch-releases.en.html

…godine iza naredne :smiley:

Meni je squeeze odavno stable, nisam ni primijetio da je rc.

ja cu svakako preci na narednu testing tako da mi je svejedno :slight_smile:

Pa zar nisi već na testing?

Valjda je mislio da će ostati na Testing. A to ću i ja uraditi. A Squeeze ja mislim da će izaći kad bude gotov. :stuck_out_tongue:

Jah. Ja sam odmah po instalaciji u sources prebacio “squeeze” u “testing” i nema diranja OS-a (nadam se) narednih par godina…

Ja se bojim ostaviti u testing za sada, jer nisam nikad doživio onu navalu paketa iz Sida nakon što Testing postane Stable. Frka me da će update sve srušiti.

Znači, kad squeeze postane stable, pustiti da prođe neko vrijeme prije vršenja update-a?

Ma live on the edge :smiley: Ja vrtim Slackware -current i ne zalim se :slight_smile:

Ili to (dakle, ostaviti izvore na squeeze umjesto testing), ili dobro paziti šta se osvježilo od paketa i kakve probleme donosi (kao što to rade savjesni korisnici Sid-a.) Dakle, pratiti mailing list i forum, to je uvijek dobro. Naravno, može se desiti i da sve ide glatko.

Usput, Debian installer je sad RC1.

Pa zar nisi već na testing?[/quote]
ma mislio sam kad squeeze predje u stable ja presaltam na narednu testing kako je vec nazovu, posto mi je /etc/apt/sources.list na squeeze:

deb ftp://mirror.debian.com.ba/debian/ squeeze main contrib non-free

a updatujem sta treba jer mi se desilo da update pokvari stvari u nekoliko naleta. znaju sid korisnici kako to ide :slight_smile:

Je li update-ujete (canci i wizz) dnevno ili sedmično? Ja kako prešaltah na sedmično, još mi se nije desilo da se nešto skrši. Notam čak i o mjesečnom update-u. I, naravno, uvijek pogledam šta se to update-uje.