Dobrodošli korisnici FREE SW u Brčkom

Dobrodošli korisnici FREE SW u Brčkom …:slight_smile:

Hm, Brcko je test zona za BiH. Sto tamo upali, primjenjuje se na ostalu BiH. Znaci, ako se shvate prednosti koristenja open.source softvera u Brckom, mozete biti sigurni da ce se to primijeniti i u ostalim dijelovima BiH.

Znam, znam, utopija…

Opa… ona 2 korisnika Linuxa u Brčkom dobila svoj podforum. :slight_smile: http://counter.li.org/reports/place.php?place=BA%3ADb

Šala mala. Dobrodošli!

Thx na tolikom oduševljenju :), a da smo MI test SVI za SVATA, o tome ovdje da ne govorimo. Brko je, ako se ne varam i po vijestima uzor u raznim stvarima, recimo školstvu. Sve osnovne, srednje škole pa i jedini fak. su wireless ON_LINE ( seoske za 1 mjesec ) sa zavidno opremljenim IT kabinetima. O kadru se može kao i svuda raspravljati ali na tome kao i na counter.li.org incrementu se RADI.
Vlada koristi dosta FREE SW za razne servise, posebno NET orijentisane i virii vulnerable potrebe a ko je više zainteresovan o tome, nekom drugom prilikom i možda na drugom mjestu …

Ево другог из Брчког!!! Тражи се сљедећи…

Nisam znao da forum podržava ćirilicu, cool. Sretno sa radom.

To najvise zavisi od browsera koji koristis. Ja (sa dillo) vidim samo:

[quote]Ево другог из Брчког!!! Тражи се сљедећи…
… да полете рибе и запливају птице …[/quote]
:wink:

Dillo je browser klase Light :slight_smile: ali sa odg. patch-evima npr.
http://bobuk.ipost.ru/packages/dillo/
moze i Cyrillic :slight_smile:
a ostali nabildaniji to rade po defaultu i automatski…

A lynx perfektno prevodi cirilicu u latinicu! :open_mouth:

[code][…]
#5 30.01.2006 10:10:22
delija
Clan
Registrovan: 30.01.2006
Poruke: 1

Re: Dobrodosli korisnici FREE SW u Brœ kom

Evo drugog iz Brchkog!!! Trazhi se sljedetsi…
_________________________________________________________________

… da polete ribe i zaplivaj%u ptice …
[…][/code]

Vidi ti lynx-a, kakve cake ima… Morao sam da probam da se uvjerim. :slight_smile:
Što volim slobodan soft. :wink:

Links -g fino radi sa ćirilicom…

Evo ljudi i ja sam iz Brckog i drago mi je da ovaj comunity postoji . Ako u Brckom postoji neka linux grupa rado bih se prikljucio i naravno dolazio na sastanke ako postoje .

Ako se još pojavi takvih zahtjeva, što da ne, a sve u duhu popularizacije OpenSource rješenja u našoj sredini (BD). Kao organizovani LUG u Brčkom - nažalost, još NE ali ponavljm - o tome vrijedi razmišljati. Za sada se sve svodi na pojedinačne aktivnosti ali sve kvalitetne ideje ili projekti će biti rado razmotreni.
Ako imaš šta konkretno, javni se na PM.
Za sada Ti/Vam mogu ponuditi pomoć oko nabavke novih distribucija i e-docs :slight_smile: .
Drago mi je da se interesuješ, i ako mogu, pomoću …
Inače, u Corporate/Enterprise okruženju, se takva rješenja u stručnim službama VBD koriste već 3-4 godine. Biće ih još više jer se u najskorije vrijeme ( naredni mjesec, dva ) i u BD okončava legalizacija M$ proizvoda u javnoj upravi.

Ako nekom zatreba -kako skloniti, na Gnome grafički interfejs nakalemljen, kubuntu-desktop.
Moje preskromno iskustvo sa ovom kombinacijom i KDE i Gnome nije baš najbolje. Tj. Gnome radi uredno ali KDE ne baš.

Ovo dole provjereno uredno uklanja KDE. Gnome i dalje radi kako treba :slight_smile:

sudo apt-get remove adept kaddressbook kaffeine kamera kappfinder karm katapult kate kaudiocreator kcron kde-guidance kde-style-lipstik kde-systemsettings kdeadmin-kfile-plugins kdebluetooth kdegraphics-kfile-plugins kdemultimedia-kappfinder-data kdemultimedia-kfile-plugins kdemultimedia-kio-plugins kdenetwork-filesharing kdenetwork-kfile-plugins kdepasswd kdepim-kio-plugins kdepim-wizards kdeprint kdm kghostview khelpcenter kicker kio-apt kio-locate klaptopdaemon klipper kmail kmenuedit kmilo kmix knetworkconf knotes konq-plugins konqueror-nsplugins konserve konsole kontact konversation kooka kopete korganizer kpdf kpf kppp krdc krfb krita kscd kscreensaver ksmserver ksnapshot ksplash ksvg ksysguard ksysguardd ksystemlog kubuntu-artwork-usplash kubuntu-default-settings kubuntu-desktop kubuntu-docs kubuntu-konqueror-shortcuts kuser kwalletmanager kwifimanager kwin

http://doc.gwos.org/index.php/Uninstall_kubuntu-desktop

Očito je sve više Ubuntu geeks u Brčkom. Ako treba nekom zadnji Ultimate ( v.1.3. ) … neka se javi…

Ma lijepi UTF-8 :slight_smile:

pa ajde ljudi da napravimo tu grupu vec jednom …

oho Brckooooooooooooo
Pozdrav svim galebima sa save.

Zima na ficibajeru