Fedora - bh mirror

Ima li neka mogucnost da se postavi kompletan mirror Fedore na BHT server. Imaju skoro sve distribucije, a mislim da je Fedora jedna od boljih distro, a nema je na serveru. Kad može Opensuse, valjda moze i Fedora :slight_smile:

Ne znam koliko Fedora ima korisnika u BIH da bi mirror bio ‘isplatljiv’

7, kako kaze mapa :slight_smile:

Ne bih da omalovažavam nijednu distro, ali mislim da bi Fedora imala mjesta pod BHT suncem :stuck_out_tongue:

suncem BHT-a (BH Telecom-a) ?
nego, sta je ta fedora ?

Zamoli bih one koji su relevatni da mi daju odgovor na postavljeno pitanje :slight_smile:

Mislis da ti daju “relevantan” odgovor???:mrgreen: Ovdje se spominju neki “levati”=“relevatni”:clap:

Mislim upravo onako kako sam i napisao, da mi se da relevantan odgovor :stuck_out_tongue:

sooo offtopic :smiley:

Auuu… Tek sad skontah sta sam napisao :P:P

Cijelo vrijeme kontam sta ovi ljudi pisu i sta se prave pametni :P:P:P

Izvinjavam se, do mene je :wink:

Stvarno me zanima da li postoji mogućnost fedora mirrora i to je to. Ako ima da, ako nema ne i zadovoljan sam sa odgovorom. Kolko znam Avdija se petlja oko tih mirrora :slight_smile:

Avdija se ne petlja!Avdija “stvara” mirrore :mrgreen:

Nemoj se ti ljutiti,moramo se mi malo nasaliti:-)

Ma kako sam se izofiro i treba me zajebavati :stuck_out_tongue:

…da prostiš…

ccccc

U čemu je problem :frowning:

Sto se mirrora tice, ovo su ti: http://mirror.bih.net.ba/

Ako nesto koristi vise od 20-50 ljudi obicno Avdija tutne mirror.

Hvala lijepo! :slight_smile:

Sad se fino trebamo zbrojati. Ja sam prešo na Fedoru od prije nekoliko dana i sad mi kolega preporučuje Ubuntu zbog tih update-a koje valjda bihnet onda nenaplaćuje kad se skida. E j****a sad, ja već skino sve update-e za Fedoru i trao se uštimavajući rezoluciju, registriro po fedora forumima i nebi volio da pređem. Pa nije valjda na nas ima samo 7 ?!? To je valjda šala neka neslana. xD

Opostite na spam-u ali, šta konkretno da uradimo da bi dobili taj Fedora mirror na bihnetu? Da šaljemo pisma pritužbe nekoliko puta sa različitim imenima tako d stvorimo dojama da nas ima nekoliko stotina? :slight_smile:

http://mapa.linux.org.ba/
Na ovom spisku samo prve tri distribucije imaju mirror na bihnetu :frowning: (ima i Gentoo ali to je zato što se koristi na nekim serverima bihneta)