Koji browser koristite?

Zamolio bi admina ako punBB ima ovu statistiku (dinamično generisanu) da postavi nam link ovdje a ako nema dinamične da nakon zatvaranja ankete postavi link na statistiku.

postaviti ako ništa chrome/chromium, jer ja na linuxu koristim chromium (mada sam skidao i chromiumwin32 build :D), licence nisu identične… :slight_smile:

Pa ima Google Chrome (ne Chromium) za Linux? Izaso vec neko vrijeme …

Pa ima Google Chrome (ne Chromium) za Linux? Izaso vec neko vrijeme …[/quote]
ama znam, ali ja podržavam open source :wink:

mislim da ovaj “survey” bas i nije najbolje napravljen. mislim da bi umjesto radio buttons trebalo da bude checkbox.
jer ja licno koristim razlicite browser-e - u razni situacijama. i zavisno od kompjutera. na ubuntu laptopu firefox, ali poprilicno koristim chrome. kad koristim Win ond aje to zbog testiranja i onda koristim IE. na iBook-u koristim Safari, ali i Firefox.

[quote=afan]mislim da ovaj “survey” bas i nije najbolje napravljen. mislim da bi umjesto radio buttons trebalo da bude checkbox.
jer ja licno koristim razlicite browser-e - u razni situacijama. i zavisno od kompjutera. na ubuntu laptopu firefox, ali poprilicno koristim chrome. kad koristim Win ond aje to zbog testiranja i onda koristim IE. na iBook-u koristim Safari, ali i Firefox.[/quote]
tipično anketno pitanje je možda najbolje postaviti

koji os/distro/de/browser itd vam se najviše sviđa :slight_smile:

Fali Midori, ba ne mogu glasati. On mi polako postaje omiljeni, a Iceweasel držim kao rezervu.
Ali tvoj olmajti Internet Exploder i fensi šmensi Safari su dobili stavke, ovaj prvi čak dvije,
a ni nema ih za Linux.

Loša anketa, totalno.

uff danas sam instalirao operu 10.60 i leti pravo. cak se svidja i meni koji ne voli flashy stvari.
EDIT
Za one koji su pokretali operu sa --notrayicon argumentom to nece vise raditi sa verzijom 10.6, ali ima workaround. Otvorite prazan tab, u url upisete opera:config i u quick find upisete tray. Izbaci vam opciju “Show tray icon”, uncheck i restartate operu. Inace opcija se nalazi pod User prefs tabom

Stavio bi i Midori al anketa dozvoljava samo 10 opcija a Midori i nije baš poznat browser (tu je sad argument da nije ni Arora ili Epiphany al eto pali mi na pamet prije). No Midori koristi webkit kao i Arora tako da ne vidim značajnu razliku (osim što je Arora bazirana na Qt-u a Midori na GTK+). Rado bi ja dodao jos Flock, Camino, Midori, etc, etc al 10 opcija je 10 opcija. Glavni su tu, ako nema željenog ti browsera imaš null vote.

Koristim Firefox, Safari i Operu

Chrome, vec duze vrijeme. Firefox 4 izgleda dosta dobro. Moguce se vratim na Firefox.

chrome za google servise (pocesto i za ostale stranice, kad je url iz mail-a ili sl. ) a ff za sve ostalo… pokrenem i operu svaki drugi dan, samo ne vise od jednog taba :slight_smile:

Links kad je bitno (jer moj ISP ne zna nariktat DNS pa kojigod koristio lokalno ne ide, zato surfam remotely :D).

jes probo open dns!

jes probo open dns![/quote]
Been there done that no hava :slight_smile:

Swiftfox & Chromium

Koristim Firefox, Chrome i Aroru.

Cini mi se da cu nazad na FF pogotovo kako je izasla cetvorka, mnoooogo je brza tako da Chrome gubi ono zbog cega ga koristim :slight_smile:

FF4 je odlican, dolazi defaultno na 1337. Chrome je jos uvijek malo brzi, ali neznatno. Ubacili su i search u address baru, ne radi perfektno kao na Chrome-u, recimo ako ukucas neku netacnu IP adresu, nece ici na search nego na server not found, ali dobro, ostatak searcha radi. Jedino sto mi nedostaje je auto completion nedavno posjecenih stranica, recimo kada ukucam fo da mi automatski dopuni na forum.linux.org.ba i sl. I nedostaje youtube search, recimo ukucam you, automatki mi dopuni do kraja i onda udarim tab i imam polje za search youtube-a.
Moguce da se ovi nedostaci mogu dopuniti pluginovima.

FF4 je odlican, dolazi defaultno na 1337. Chrome je jos uvijek malo brzi, ali neznatno. Ubacili su i search u address baru, ne radi perfektno kao na Chrome-u, recimo ako ukucas neku netacnu IP adresu, nece ici na search nego na server not found, ali dobro, ostatak searcha radi. Jedino sto mi nedostaje je auto completion nedavno posjecenih stranica, recimo kada ukucam fo da mi automatski dopuni na forum.linux.org.ba i sl. I nedostaje youtube search, recimo ukucam you, automatki mi dopuni do kraja i onda udarim tab i imam polje za search youtube-a.
Moguce da se ovi nedostaci mogu dopuniti pluginovima.[/quote]
FF4 je odlican, super radi. Ali Google Chrome je jos uvek neprevazidjen.