Koristil se u Zenici linux... :)

Koristil se u Zenici linux… :)?

Ne,mi smo na Vistu presli

:smiley:

Ma vidim da su mi zenicani neaktivni nesto na svom forumu, pa reko da vidim mogul ih kako probudit…

Inace imal kakvih aktivnosti? Meni najblizi grad sa ove ponude je Ze…?
Al’ eto, ako vas je ipak Vista vise ocarala, ja vas pozdravljam:P

Zenica ti je najaktivnij grad Linuxasa (pored Sarajeva,koji se ipak okupljaju oko ULK BiH ). Pogledaj koliko je tema/postova bilo na Zenica podforumu a koliko na ostalim podforumima. Imamo vise poruka i od Debiana, Slackware-a,Gentoo-a,Red Hat-a … nekad smo bili aktivniji,sad smo u nedostatku vremena i kad uhvatis slobodan dan najmanje ti je do Linux-a.Do prosle zime smo imali i organizovali jedan od jacih IT seminara u drzavi.Sve to je radilo 4-5 ljudi.Ja se jos uvijek nadam da cemo nastaviti tradiciju i da se to nece ugasiti. nekad smo imali i radionice,prevodilacke maratone,install party-e…,nazalost oni koji su uvijek bili inicijatori neceg takvog vise nemaju toliko vremena. Zato su novi ljudi uvijek dobro dosli da se ukljuce,pomognu i da ozivimo Linux zajednicu u Zenici ( i sire ). Ako si u Zenici i ako si spreman raditi (uz to imas bar par frendova koje zanima bar donekle Linux), mozes se javiti pa cemo,ja vjerujem odvojiti vikend da uradimo nesto (Kemo? ) i da se malo probudimo (proljece je :slight_smile: )

To sto je ovo kolko vidim bio jedan od aktvnijih podforuma me je i ponukalo da vas upitam imali vise bilo kakvih aktivnosti u Zenici, posto sam zadnjih par mjeseci ovdje…
Ako nekad odlucite da se vratite tradiciji javite.
(a bas nac nekoliko ljudi zainteresovanih za linux - tesko, al ipak cu pokusat…)

Ako si u Zenici, a koristis Linux, javi se na PM, da se dogovorimo oko kafe, Linuxasi u Zenici neformalno se sastaju na kafama.

Kao i svugdje drugo :wink: gomez kako tolerišeš da ti ovako vrijeđaju GNU/Zenicu??

Sa suzom u desnom oku priznajem neaktivnost :wink:
GNU city will raise again!
Trebamo se malo organizovati oko ovog seminara, nekako se tada svi aktiviraju.

Ali ako nekome nešto znači, Gomez (moj radni kolega) ima barem 50% zasluge u “konvertovanju” mene na UBUNTU, barem kod kuće sad za sad. Te mu se ovom prilikom i zahvaljujem uz obečanje - biće linux korisnik od mene :slight_smile:

Kad se sjetim, ko da je bilo jučer, (a i jest) bila je to tragedija u kući kada je mali brat skonto da je Windows otišao iz kuče i da se neće više vratiti :slight_smile:

Ovo je primjer da se Linuxom moze i sevapa zaraditi :slight_smile:

svaka cast… :smiley:

Moze se na Linuxu i cevapa zaraditi ! :slight_smile:
Pozdrav!

Trebali bi jedan sastanak napraviti, hajde da cujemo neke prijedloge za termin.

Ko? Ja i ti? :smiley: .Skroz smo se umrtvili,ali eto meni subota odgovara kad god…

Trebamo se malo aktivirati, odklikati nesto, ali eto svi upali u neke fazone, hajde cut cu se i sa Mesom, Harisom i ostalima pa da malo sjednemo.

Najbolje je poslije nove god.
neka vam to bude novi pocetak…

Kemo postoji li mogucnost organizacije nekog install party-a ovaj vikend? Mislim da bi bilo zainteresovanih (prosljedio sam ljudima kroz usi mogucnost donosenja vlastitog PC-a na instalaciju,podesavanje itd… ) pitanje je samo mozemo li dobiti prostorije negdje,naravno sa internetom? Masinski, pedagogija ? Mozes li provjeriti to pa da znamo…

Zakasnio sam, ali generalno, uvijek ima mjesta za bilo kakav event.

sjecam se da sam bio na jednom seminaru u pozoristu prije neke 3-4 godine
djelili ste neki linux live cd,sad se ne mogu sjetiti koji ali cini mi se da je bio ubuntu

sve u svemu rekli ste da je to cd sa kojeg se pokrece linux bez instaliranja
ali zaboravili ste reci da ce biti dosta sporije na taj nacin :slight_smile:
za mene kao tadasnjeg pocetnika je to bilo poprilicno znacajno…"sta ce mi operativni sistem koji sporo radi"
tek sam pocetkom ovog mjeseca instalirao ubuntu
a prije 10-tak dana
fedoru10
pa eto imate novog zenicana koji trenutno uci da posane linuxas =)