Linux.org.ba web site

[quote=adis]Evo, dodali smo stranicu “Forum”, koja se sada prikazuje u tabu na vrhu stranice, a uz pomoć plugina “page links to”, tab je direktan link na forum.

Stranica će dobiti još starih klasičnih/statičkih sadržaja, ali nam je IMHO trebala modernizacija i mjesto gdje možemo malo animirati ljude, napisati neki neobavezan tekst/rant ili slično.

P.S. Za Wordpress sam odgovoran samo ja, za dizajn je odgovoran kreator teme zBench.
Meni izgleda pristojno i nenametljivo, bit je u sadržaju, a ne u lepršavom dizajnu.
S druge strane, nekome je dizajn najbitniji, nismo svi isti …[/quote]

al nema ni logo-a, čudno mi da je ovako nedovršen pušten u produkciju, ašćare treba neki WordPress designer ako se već prešlo na blog/portal alike site, al haj polako :slight_smile:

Prvo mi diraju wiki pa mi sad diraju site… ccc… hoce ljudi da me naljute :smiley: Adise, dostavim ti ja jednu gotovu wordpress temu krajem sljedece sedmice.

border oko logo-a

Debian GNU/Linux 6.0
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.16) Gecko/20120315 Iceweasel/3.5.16 (like Firefox/3.5.16)

nidla, fakat “trunis”, da se izrazim kao i ti.

Ako mozes, znas, hoces, napravi bolje i ponudi besplatno. Tek nakon sto se taj tvoj predlog ne prihvati, onda mozes ovde truniti do mile volje.

[quote=Amar]nidla, fakat “trunis”, da se izrazim kao i ti.

Ako mozes, znas, hoces, napravi bolje i ponudi besplatno. Tek nakon sto se taj tvoj predlog ne prihvati, onda mozes ovde truniti do mile volje.[/quote]

pa ponudili su se već prije mene i šta bi, samo sam htio reći da je stari front bio umjetnost za sadašnji i ne vidim razlog zašto se zamijenio, plus, zašto se uopšte stavio dok nije final verzija, eh et

a prethodni post oko brdera je samo da se popravi ko ima pristup

p.s.
da sredim malo parolu, “neću ni džaba da se raspravljam” :smiley:

@nidla I ja sam biznismen u neku ruku, a da - držim besplatne kurseve link.
Malo ti je čudan svjetonazor u kojem dijeliš ljude na one kojima bi pomogao i kojima ne bi. Svima nama nekad treba pomoć.

[quote=nidla][quote=Amar]nidla, fakat “trunis”, da se izrazim kao i ti.

Ako mozes, znas, hoces, napravi bolje i ponudi besplatno. Tek nakon sto se taj tvoj predlog ne prihvati, onda mozes ovde truniti do mile volje.[/quote]

pa ponudili su se već prije mene i šta bi, samo sam htio reći da je stari front bio umjetnost za sadašnji i ne vidim razlog zašto se zamijenio, plus, zašto se uopšte stavio dok nije final verzija, eh et

a prethodni post oko brdera je samo da se popravi ko ima pristup

p.s.
da sredim malo parolu, “neću ni džaba da se raspravljam” :D[/quote]
posto smo mi otvorena zajednica, pustit cemo mi tebe da dzaba pametujes :slight_smile:

Ja sam na forumu evo nekih desetak dana, koliko vidim tri osobe se javile, mimo mene dvije kojima je kako kaze nidla “dosla voda do grla” i on ih smatra biznismenima, hebes ovaj posao i ako ce mene neko zvati biznismenom ako covjek zaraduje 1100 - 1200 KM mjesecno od toga na troskove ode preko 600 KM ( drzavi ide 350 za minimalac da si prijavljen osiguran, industrijska struja oko 100 KM prosjek net 60 KM knjigovodja oko 100 KM a radis 12 sati na dan. Normalno bolje ista nego nista ja sa svoje 24 god se ponosim sto imam 5 godina staza,posteno zaradjenih, sto sam stekao stekao svojim radom a “biznismen” TAJ POJAM uopste nezz kako da se covjek izrazi Sta ti je to jel se to jede?

Normala da se ovdje traziti pomoc, pustiti drzavi da otme i ovo malo sto ljudi imaju i sto se trude, lakse biti lopov makar nemas obaveza nikakvih ni sikiracija, ufate te odlezis i opet ti dobro, a ko radi, trudi se i bori opet nevalja

Zašto li je Linus uopšte objavio kernel kad nije final verzija … sve je work in progress

Zašto se niko nije žalio na nedostatke na staroj stranici?
http://linux.org.ba/stara/index.php?c=projects&language=bs

A. Stari site:
Statički HTML, sa custom napravljenom forum integracijom, kontakt formom itd itd.

B. Novi site
Gotov CMS, a svu prethodnu funkcionalnost obezbjeđuju već gotovi plugini koje su drugi ljudi isprogramirali, testirali, te ih održavaju.

Ili sam ja lud, ili je samo meni situacija prirodnija i normalnija.

Ja se slazem sa izborom wordpressa za CMS: prelako ga je update, lako ga koristit, plugini su tu i temu je trivijalno napravit. Sastavim jednu ove sedmice cim vremena uhvatim.

[quote=adis]…

Ili sam ja lud, ili je samo meni situacija prirodnija i normalnija.[/quote]

Ma to je do nidle, mislim da se ljuti sto njega niko nije pitao da uradi site itd… Tj. ili se pravi budala ili trolla bez potrebe! :slight_smile:
Sve u svemu slazem se za ove promjene! :slight_smile: (jos samo napravit da mjesecno ima dosta novosti, a ne da zjapi kao prosli sajt)

[quote=nedim.bfo][quote=nidla][quote=Amar]nidla, fakat “trunis”, da se izrazim kao i ti.

Ako mozes, znas, hoces, napravi bolje i ponudi besplatno. Tek nakon sto se taj tvoj predlog ne prihvati, onda mozes ovde truniti do mile volje.[/quote]

pa ponudili su se već prije mene i šta bi, samo sam htio reći da je stari front bio umjetnost za sadašnji i ne vidim razlog zašto se zamijenio, plus, zašto se uopšte stavio dok nije final verzija, eh et

a prethodni post oko brdera je samo da se popravi ko ima pristup

p.s.
da sredim malo parolu, “neću ni džaba da se raspravljam” :D[/quote]
posto smo mi otvorena zajednica, pustit cemo mi tebe da dzaba pametujes :)[/quote]

a tebe da se džaba uvlačiš

[quote=nedim.bfo][quote=adis]…

Ili sam ja lud, ili je samo meni situacija prirodnija i normalnija.[/quote]

Ma to je do nidle, mislim da se ljuti sto njega niko nije pitao da uradi site itd… Tj. ili se pravi budala ili trolla bez potrebe! :slight_smile:
Sve u svemu slazem se za ove promjene! :slight_smile: (jos samo napravit da mjesecno ima dosta novosti, a ne da zjapi kao prosli sajt)[/quote]

haha, uopšte se ne ljutim, pročitaj prvi post, ima li ikakve naznake da sam ja to htio odraditi?

ja sam samo rekao svoju ocjenu sajta, imam li pravo na to?

a eno malac se onaj javio i niko ništa

[quote=adis]Zašto li je Linus uopšte objavio kernel kad nije final verzija … sve je work in progress

Zašto se niko nije žalio na nedostatke na staroj stranici?
http://linux.org.ba/stara/index.php?c=projects&language=bs

A. Stari site:
Statički HTML, sa custom napravljenom forum integracijom, kontakt formom itd itd.

B. Novi site
Gotov CMS, a svu prethodnu funkcionalnost obezbjeđuju već gotovi plugini koje su drugi ljudi isprogramirali, testirali, te ih održavaju.

Ili sam ja lud, ili je samo meni situacija prirodnija i normalnija.[/quote]

ne kontam, haj vako, kad se forum migrirao trajalo je bar jedno godinu dvije ili ko zna više

ja ne govorim kakav će biti i kako ste to zamislili, ali ovaj trenutni sajt je stavljen bukvalno preko noći, mislim mene na kraju krajeva ne tangira hoće li biti ovakav ili onakav sajt, ko će ga praviti, jedino što me eventualno tangira hoće li biti smeće look ili će biti kako treba, kad nekome kažem hej imaš dobar sajt linux.org.ba, ili kad ga ja budem svakodnevno posjećivao

Moje mišljenje je da je sada trenutno sajt bezveze (izgled), ne kažem ništa na prelazak na WordPress CMS i ostalo, ali dizajn mi je kriza

i eto sada ako sam to rekao, nekome smeta, pokušava podmetnuti neke cifre :slight_smile:

lahko je za mene, meni ako se ne bude sviđalo alajhmanet, ali ovakav sajt (screenshot iz prvog posta) ne vjerujem da će biti nešta posebno atraktivan.

[quote=nidla][quote=nedim.bfo][quote=adis]…

Ili sam ja lud, ili je samo meni situacija prirodnija i normalnija.[/quote]

Ma to je do nidle, mislim da se ljuti sto njega niko nije pitao da uradi site itd… Tj. ili se pravi budala ili trolla bez potrebe! :slight_smile:
Sve u svemu slazem se za ove promjene! :slight_smile: (jos samo napravit da mjesecno ima dosta novosti, a ne da zjapi kao prosli sajt)[/quote]

haha, uopšte se ne ljutim, pročitaj prvi post, ima li ikakve naznake da sam ja to htio odraditi?

ja sam samo rekao svoju ocjenu sajta, imam li pravo na to?[/quote]
naravno :smiley:

ps. nemam se sta uvlacit, meni je ovo bolje od onoga sto je bilo i eto :smiley: to je moja ocjena :smiley:

PS. “You like tomatoes (/təˈmeɪtoʊz/) and I like tomatoes (/təˈmɑːtoʊz/)”.

Jaj kad se starina stane svađat.

Gr33tz from skolarci@linux.org.ba

[quote=vedran]@nidla I ja sam biznismen u neku ruku, a da - držim besplatne kurseve link.
[/quote]

džaba ti vodu navodiš na svoj mlin :slight_smile:

što nisi quotirao i odgovorio na čitavo pitanje?

razlika između držanja kurseva u steleksu i ovoga za šta sam rekao da “ja neću više džaba da radim” i nabacio tri smajlija iza toga je što

There ain’t no such thing as a free lunch

znači, ako si npr. nezaposlen, zovne te neko da mu odradiš neki posao, na tom istom poslu taj neko obrne pare, a ti obrneš nalijevo krug, ko je onda tu lud, ko je namazan.

evo npr šta mi se skoro desilo, ulazim u jednu radnju da kupim blanko cd/dvd-ova, kad ovaj što me zna kaže evo linuxaša, i sad to čuje ovaj jedan kupac do njega i pita da mu se sredi kasa da radi na linuxu… ostatak priče nebitan

Šta ima Tereza nisam te prepozno, vidi, opet klasična zamjena teza, jedno je pomoći, a drugo je posao,

[quote=nrg]Ja sam na forumu evo nekih desetak dana, koliko vidim tri osobe se javile, mimo mene dvije kojima je kako kaze nidla “dosla voda do grla” i on ih smatra biznismenima, hebes ovaj posao i ako ce mene neko zvati biznismenom ako covjek zaraduje 1100 - 1200 KM mjesecno od toga na troskove ode preko 600 KM ( drzavi ide 350 za minimalac da si prijavljen osiguran, industrijska struja oko 100 KM prosjek net 60 KM knjigovodja oko 100 KM a radis 12 sati na dan. Normalno bolje ista nego nista ja sa svoje 24 god se ponosim sto imam 5 godina staza,posteno zaradjenih, sto sam stekao stekao svojim radom a “biznismen” TAJ POJAM uopste nezz kako da se covjek izrazi Sta ti je to jel se to jede?

Normala da se ovdje traziti pomoc, pustiti drzavi da otme i ovo malo sto ljudi imaju i sto se trude, lakse biti lopov makar nemas obaveza nikakvih ni sikiracija, ufate te odlezis i opet ti dobro, a ko radi, trudi se i bori opet nevalja[/quote]

nemojte se praviti sada mutavi, tačno sam rekao da pravim razliku kada neko dođe i pita za pomoć pa se nešta ko trudi i tako, bio ne bio biznismen (http://dictionary.reference.com/browse/businessman)

i onoga ko pokuša da me levati :slight_smile:

mislim da nema potrebe da se nekome pravdam vizavi toga, a ti ili neko drugi nek pregleda moje postove pa će i sam zaključiti, kakvi su mi “svjetonazori”, što mother Tereza reče

Trebalo bi dodati i dio sa Linkovima, gdje bi bili linkovi na facebook grupu i par onih stranica linkovanih tamo, itd… :smiley: (mislim i to je korisno necemu)

(ako se nidla slaze, naravno) :lol:

jeste li vi za to da napravim fan stranicu ULK BIH ili LUG BIH i da prizivamo nove korisnike :smiley:
ja nikog od vas na forumu nemam na fb osim Amara, pa eto ako se slazete napravicu i staviti link, i naravno dati root privilegije ko bi zelio da moderira page. Stavimo linkove na sve vaznije vijesti, desavanja, forum i tako uputimo zalutale windowsove korisnike na pravi put. Sala :smiley: