Predstavite se

Da biste uspješno završili registraciju na našem forumu, napišite jednu poruku na ovoj temi. Nakon toga, administrator ili moderatori foruma će odobriti vašu registraciju.

Registracija je nešto komplikovanija nego što je uobičajeno da bismo spriječili automatske registracije i spam na forumu. Svi ostali su dobro došli.

test

Hello world :slight_smile:

Geo, HelloWorld i nije baš mnogo rječit način da se predstaviš kao čovjek :slight_smile:

To i nije bilo predstavljanje. Hello world je bila prva aplikacija koju sam nekada davno isprogramirao u Pascalu :slight_smile: a koji nisam naučio :slight_smile:
Uglavnom, bavim se geodezijom, tačnije GNSS sistemima. Većina naučnih softvera radi na Linux platformi i zbog toga sam odlučio da se registrujem na forum.

Veliki Sellam i pozz svima!!!veliki sam fan Linuxa i Open source-a…i aktivno ga koristim vec 3 god.forum mi treba da rijesim probleme vezane za Linux a koji postoje i iskreno se nadam da za sve njih ima rjesenje–jel da da ima??

Pozdrav
Ovo su moji prvi koraci sa Linuxom pa eto ovom prilikom sam se rgistrirao i odma postavio jedno pitanje koje mi je jako potrebno.
U poslu koristim usb stik BH Telecoma Huawei E303 a na Linuksu ga nemogu instalirati javlja mi grešku prilikom instalacije.
E sad mi je to jako važno zbog posla.
Eto ako je neko ima iskustva sa tim da mi pomogne bio bi jako zahvalan.

Alibeg, mogu li te samo zamoliti da svoje pitanje postaviš na podforumu opšta Linux pomoć, tako da se i ostali članovi foruma mogu uključiti u diskusiju.

postavljam testnu poruku

Stvarno nisam skonto iz prve da zapravo i trebam nesto napisat ikao pozdravnu poruku, izvinjavam se.

Koristim linux mozda neke 2 ili 3 godine, dugo sam koristio Ubuntu, forum im je drama , nema tog problema koji ti ljudi nece rijesiti, ali me je dosta islo na zivce pitanje automatskog skupljanja podataka o korisnicima i prodaja istih, nije zbog neke anonimnosti da mi smeta vec jednostavno mi nije odgovaralo tako nesto.
Sada imam sljedecu konfiguraciju:

Fedora 20 KDE
Dell Laptop Inspiron
i7
integrisana Intelova grafika HD 4xxx
8 GB RAM

Da pohvalim distro jer funkcijonise bezrijekorno, wirless je po automatizmu prepoznao i nisam morao nikakve dodatne drajvere instalisati, grafiku takoder, preporucio bi je svima ali zna nekad biti komplikovana kad predete sa Debian zasnovanog distra na RH distro.

Koristim takoder CentOS na drugoj masini ali tu mi je web-server. CentOS definitivno nepreporucujem svakome niti za svakodnevnu upotrebu, dosta stvari se mora rucno uraditi ( zapravo vise manje sve ), i nje bio kompatibilan sa hardwerom mog laptopa ali kao server makar meni je odlican, mal, efektivan, brz itd…

Eto toliko od mene.

Aleluja, pomogao mi je prijatelj da shvatim da trebam napisati uvodnu poruku. :-))

Prijavljujem se iz glavnog razloga da pomognem u nadopuni spelling checkera za Libre Office (manijak sam za te stvari, a počinjem ga koristiti) pa eto.

Pozdrav,

Niki

@nikimrak welcome :slight_smile:
Nekada je bila neka stranica na kojoj su se mogle dodavati sugestije za spellchecker. Trenutno mislim da nije u funkciji. Vidjeću ovih dana da pokrenemo novu ili osposobimo staru.

Prvi linux koji sam pokrenuo bio je red hat 5 koji sam nakon par dana i zaboravio, sto zbog poremecaja u koncentraciji a sto zbog neznanja. Sad sam na ubuntucrticau. Sirim vidike, vjezbam, ucim nebih li jednoga dana bio ponosni linux korisnik.
A do tada mi oprostite na glupim pitanjima…

Posto je ovaj topic samo za nove clanove da ne trabunjam puno. :slight_smile: Ugl Koristio sam i prije linux distribucije pretezno live verzije sad trazim da mi neko kaze koju pametnu za dual boot sa windowsom :slight_smile:
LP

Nick sam odabrala iz cisto jednog razloga, jer se cesto susrecem s tim upozorenjem na monitoru. Stoga se nadam da Vam nije prvo palo na pamet da sam i ja ovdje greskom. Ovdje sam s Vama da uzajamno podjelimo znanje i pritom pojmu “ERROR” sa sigurnoscu mozemo reci da je na pogresnom mijestu u pogresno vrijeme. Ovom prilikom srdacno pozdravljam sve clanove foruma. :wink:

evo da i to odradimo :wink:
nego usput - kako se otvara nova tema?

Pozdrav

Admir iz Tz.

Zanima me kako mogu stupiti u kontakt sa nekim od moderatora - imao bih predloziti poslovni prijedlog.

LP

Korisnik Linuxa iz Zagreba. Radim na Ubuntu i SUSE distribucijama.

OpenERP-ovac na relaciji Zagreb - Banja Luka… Pozz svima!